Wizyta w kinie uczniów klasy 5 „a” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 19.03.2024, 11:50

Wizyta w kinie uczniów klasy 5 „a”

klasa w kinie

W dniu 12.03.2024 roku uczniowie klasy 5 „a” wraz w wychowawcą uczestniczyli w seansie filmowym zatytułowanym ,,Emma i czarny jaguar”. Film ukazuje wieloletnią przyjaźń Emmy, która spędziła dzieciństwo w lasach Amazonii, z czarnym jaguarem o imieniu Hope. Przez kolejne lata Emma mieszkała wraz z ojcem w New Yorku, jednak cały czas pragnęła powrócić do Amazonii. Kiedy dowiedziała się, że ukochane zwierzę może stracić życie, powróciła, by ratować wielkiego kota. Na miejscu przeżyła wiele niebezpiecznych przygód i zmagała się z licznymi trudnościami, ale udało się jej uratować Hope.
Obejrzany seans filmowy to ważna i niezapomniana lekcja poszanowania przyrody oraz odpowiedzialności człowieka za powierzone mu skarby natury. Wyszliśmy z kina z przekonaniem, że gdy ludzie działają razem dla wspólnego dobra, mogą zmieniać świat na lepszy.