Tag img 19.06.2024, 11:01

Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej dla Szkół Podstawowych w ramach Projektu Grantowego "SUper Granty dla Samorządów Uczniowskich" w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie

zdjęcie z dyplomami

W ramach projektu grantowego "SUper Granty dla Samorządów Uczniowskich" odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie wyjątkowy Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej dla Szkół Podstawowych. Projekt, mający na celu wspieranie kreatywności oraz integrację społeczności szkolnych, zyskał ogromne uznanie zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wydarzenie, które miało miejsce 14 czerwca 2024 roku (jako zwieńczenie Tygodnia Europejskiego, który odbywał się w naszej Szkole) przyciągnęło młodych uczestników z całego województwa, oferując im możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i muzycznych.
Głównym celem konkursu było promowanie europejskiej różnorodności kulturowej poprzez muzykę. Uczniowie mieli okazję zaprezentować piosenki pochodzące z różnych krajów europejskich, co nie tylko rozwijało ich umiejętności językowe, ale także poszerzało ich wiedzę o kulturze i historii poszczególnych narodów.
Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 1-3 oraz dla uczniów klas 4-8. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie utwory w języku oryginalnym, co stanowiło dodatkowe wyzwanie, ale i szansę na pokazanie umiejętności lingwistycznych.
W jury zasiedli eksperci z dziedziny muzyki, języków obcych oraz edukacji. Ich zadaniem było ocenianie występów pod kątem interpretacji muzycznej, poprawności językowej oraz ogólnego wrażenia artystycznego.
Laureaci konkursu zostali nagrodzeni i wyróżnieni w następujących kategoriach:
Klasy I -III

• 1 miejsce - Julia Turowska SP 1 Lublin
  • 2 miejsce –Karolina Daniel SP 1 Lublin, Adrian Hulicz SP 1 Lublin
  • 3 miejsce - duet: Alicja Kowalczyk i Aleksandra Sławińska SP Wilczopole
  • Wyróżnienia: Solomija Gładysz SP 1 Lublin, Natalia Rosińska SP 1 Lublin, Klementyna Putowska SP 1 Lublin, duet: Weronika Szkołut i Oliwia Kwiatkowska SP Wilczopole

Klasy IV-VIII

• 1 miejsce - duet: Maja Demczuk i Vanessa Szponar SP 47 Lublin oraz duet: Wojciech Czubacki i Iga Czajkowska SP Wilczopole
  • 2 miejsce - Zuzanna Dziwina SP Kalinówka, Julia Gonczaruk SP 1 Lublin, Aleksandra Krawczyk SP 5 Lublin
  • 3 miejsce - Nikola Kwiatkowska SP 42 Lublin
  • Wyróżnienia: Hanna Slavik SP Wilczopole, Natalia Sus SP Kalinówka, Wojciech Nowosad SP Kalinówka

Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nauczyciele i dyrektorzy szkół podkreślali, że takie inicjatywy są niezwykle ważne dla rozwoju młodzieży, ponieważ pozwalają im na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej na lekcjach oraz motywują do dalszej nauki i doskonalenia swoich umiejętności. Rodzice z kolei cieszyli się z możliwości zobaczenia swoich dzieci na scenie i byli dumni z ich osiągnięć. Uczniowie natomiast chwalili atmosferę konkursu i szansę na zawarcie nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół.
Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej dla Szkół Podstawowych, zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublinie w ramach projektu grantowego "SUper Granty dla Samorządów Uczniowskich", okazał się wielkim sukcesem. Promowanie europejskiej różnorodności kulturowej, rozwijanie talentów muzycznych oraz integracja uczniów z różnych środowisk - to tylko niektóre z licznych korzyści, jakie przyniosło to wydarzenie. Już teraz planowane są kolejne edycje konkursu, które mają stać się stałym elementem kalendarza imprez edukacyjnych w województwie.