"Wychowanie dla bezpieczeństwa" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 11:05

"Wychowanie dla bezpieczeństwa"

zdjęcie grupowe

25.03.2024r. uczniowie klasy 2A i 2B w ramach realizacji zagadnień z programu „Poznajemy zawody naszych rodziców” oraz „Wychowanie dla bezpieczeństwa” udali się na wycieczkę do III Komisariatu Policji Miejskiej w Lublinie. Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z funkcjonariuszami w sali wykładowej, w której uczniowie rozmawiali nt. bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pasażer, pieszy, rowerzysta. Mieli również możliwość poznania pracy policjanta, zobaczenia sprzętu i umundurowania podczas różnych akcji policji. Następnie zwiedzili III Komisariat poznając specyfikę pracy i aspekty techniczne Komisariatu. To była wyjątkowa, pełna pozytywnych emocji wycieczka.

Alicja Pruchniak
Małgorzata Wajszczuk