Wycieczka klasy 3"c" do "Leśnego Zakątka" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 12.06.2024, 09:45

Wycieczka klasy 3"c" do "Leśnego Zakątka"

uczniowie podczas pogadanki w lesie2

3 czerwca klasa 3 "c" odwiedziła fundację „W zielone gramy” w Mętowie. Pani Przewodnik zaprosiła uczniów na leśną wycieczkę, podczas której w prosty i ciekawy sposób opowiadała o ekosystemie lasu. Poprzez wykład, pogadankę i kreatywną zabawę przybliżyła zagadnienia związane z gospodarką leśną. Za pomocą specjalnych soczewek dzieci mogły  zobaczyć jak wygląda świat z perspektywy mrówki oraz jak widzi go malutka pszczoła. Największą atrakcją było spotkanie z młodą sową – Rolką, podczas którego uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia tych uroczych i mądrych ptaków. Na zakończenie wszyscy zjedli samodzielnie upieczoną w ognisku kiełbaskę. Udział w warsztatach był dla uczniów niezwykle cenną i niezapomnianą lekcją przyrody.