Z wizytą w ,,Krainie Rumianku” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie

Tag img 11.06.2024, 12:13

Z wizytą w ,,Krainie Rumianku”

uczniowie budują z małych cegieł

27 maja 2024 r. uczniowie klas I „a” uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku” w Hołownie. Dzieci miały okazję zobaczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to działo się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane. Na początku uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Wyprawa po skarb”. Rozwiązywali zagadki, w których ukryta była podpowiedź do odnalezienia ukrytego klucza do skarbu z nagrodą. W trakcie gry dzieci przemieszczały się wozem drabiniastym, Strzałą Polesia, zatrzymując się przy ławeczkach tematycznych.
Kolejną atrakcją były warsztaty ,,Od gliny do cegły”, podczas których uczniowie wykorzystując różne urządzenia i narzędzia, przygotowali glinę i przy strycharskich stołach uformowali cegły, trzykrotnie mniejsze od budowlanych. Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty pn. „Mydełka glicerynowe”, podczas których dzieci wykonały kolorowe, pachnące mydełka. Dowiedziały się również o historii mydła i jego rodzajach.
Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych emocji i wrażeń.
Wychowawca 1a